בחירתה של יפעת

בסוף תמיד נשמעות טענות שמתחילות במילה "אילו…" – "אילו שרת החינוך יפעת שאשא ביטון הייתה בדעה שיש לחסן תלמידים בבתי הספר היינו יכולים להגיע לחיסון עדר", וכן הלאה. מדוע בכל זאת, חלק מהציבור תוהה שמא יש דברים בגו ושמשהו בזרימת המידע אליו משתבש בדרך ומקבל צורה של "מידע לא אמין ואף מגמתי"?

הפוסט שלפניכם הוא ספונטני לחלוטין. הוא מבטא נימה ספקנית ולא רק שלי. אני מזהה בסביבתי חברים אובדי עצות בנוגע לאופן שבו משווקים את המשך המאבק נגד מגפת הקורונה על המוטציות השונות שלה.

הבה נודה בעובדות.

בראש ובראשונה, אנחנו כציבור, וגם חלק מבכירי מערכת הבריאות ובכירים נוספים שמנהלים את חיינו, איננו נהנים ממעמד של "זבוב על הקיר". ובמקרה זה, מדובר בקבלת החלטות גורליות כמו חיסון שלישי נגד קורונה. רוצה לומר שעד היום לא נחשפו תמלילי קבינט הקורונה כפי שהובטח שייעשה. אף מילה לא נחשפה מתוך תמלילי קבינט  הקורונה שהתנהל בחשאיות מוחלטת בתקופת ממשלתו של נתניהו.

עובדה נוספת, מטרידה לא פחות, היא שכולנו ממשיכים לקבל הוראות באמצעות התקשורת. תקשורת שעושה מאמץ לראיין בעלי תפקידים מתחום הבריאות. ולמרות זאת, רב הנסתר על הגלוי. בראיונות שהעניקה ח"כ יפעת שאשא ביטון לערוצים המסחריים – 12 ו- 13 בשבוע שעבר, היא טענה שהמידע שמגיע לתקשורת, מתוך דיוני ועדות הכנסת וישיבות הממשלה, עובר סינון ועיוות. ושלכל המידע המסונן התקשורת מרשה לעצמה להוסיף תבלינים משלה. בראיון שמענו מפיה של יפעת דברים שבוודאי לא נמצצו מן האצבע. ולמרות זאת התקשורת כולה התגייסה להטיל ספק בדבריה ולצטט (באופן מכוון לדעתי) חלק מהדברים שאמרה בראיון ולפמפם אותם מדי יום, כמובן במנותק מכל הקשר. מקהלת הערוצים המסחריים יחד עם העיתונות היומית, לרבות העיתון "לאנשים חושבים", עדיין בוחשת במידע שבסך הכל מגיע אליהם דרך צינורות עיתונאיים כמו "כתבנו לענייני חינוך". מעטים אומרים לעצמם כבדהו וחשדהו. ובמקום לחשוב על המידע שהוסתר מהציבור ומחברי כנסת שאינם חברי קבינט הקורונה של ממשלת נתניהו, נוצרת סביבנו מקהלה, בניצוחם של "יודעי דבר", שיורדת על ח"כ, שרת החינוך, על אף שהיא נמצאת בסוד העניינים וגם זה לא לגמרי. יפעת לפחות משתדלת לחשוב בהגיון ולשקול את הדברים על סמך מידע מהימן יחסית הנמצא בידיה. כבר היו מי שבלי מחשבה הרשו לעצמם לומר שיפעת היא שרה "פופוליסטית", שהיא "בעלת אגו מנופח", שהיא "פועלת שלא בתום לב", ושבעניין חיסון התלמידים בבתי הספר "יש לה מניעים שאינם טהורים" ומה לא.

אני ושכמותי (אמנם במיעוט) מעוניינים להיחשף לתמלילי הדיונים שהתנהלו בקבינט הקורונה לפני כשנה. קודם לכל. היה די זמן לאפשר לנו, הציבור במדינת ישראל שדוגלת בחופש מידע, לעיין בתמלילים כל כך משמעותיים מתוך ישיבות אותו קבינט קורונה. זהו מידע קריטי עבור מי שרגיל לשקול דברים, להחליט כיצד לנהוג ובאיזה אופן להתנהל.

חוסר המידע מונע מ"אנשים חושבים" לקבל החלטה מושכלת. כל אחד מאיתנו זכאי למידע שהוסתר מאיתנו עד כה. היה די זמן לכך. אני בכל מקרה רוצה לדעת מאיפה באנו ולאן פנינו מועדות. מה שנוי במחלוקת ומה לא.

4 תגובות על ״בחירתה של יפעת״

 1. צודקת, המידע האמיתי מוסתר. מתסכל ש-אין אישור של המייצרת לחיסון.
  תופעות הלוואי ממש לא מדווחות כמו שצריך. ויש הרבה שנמשכות גם כמה חודשים לאחר החיסון ואני ממש לא לבד.
  כל יום צץ מין חדש של "קורונה" שמוכרת משנות השישים. היום זה זן דלתא מחר יהיה X או G או Y , לדעתי חלק מקבלים מים וחלק מקבלים ………….
  הכל מתחיל ומסתיים בכסף ל……
  ההיסטריה ושטיפת המוח שעושים לציבור מטורפת.
  ממש להרגיש כמו ג'וק שדורכים עליו.
  מעניין שהשפעת הרגילה נעלמה??? היה צריך להמציא אותה מחדש כדי ללא כיסים.
  הכי מעצבן שגם המחוסנים בשני חיסונים לטענת "המטפלים בנושא" מדבקים. רבים שלא קבלו חיסון לא חלו בכלל. והנוגדנים עוד הזיה שעובדת על פחדנים 🙂
  לחולים עם מחלות רקע מדביקים קורונה עם נפטרים כדי להעלות את המספרים.
  זה שהיה צורך במהפכה תעשייתית נכון והיה צורך לעשות אותה לפחות בארץ לפני 30 שנה. כאן הגדילו לעשות שהפעילו לדעתי את חוק הברירה הטבעית.
  כי יש יותר מידי אוכלוסייה בעולם ואין מספיק אוכל ובקרוב גם לא יהיו מים.
  אבל כל אלו ממש לא חשובים.
  חשוב שיושבי הכיסאות בעולם יתעשרו.
  ו"עמך" ……… שיטת ההפחדה תמיד עובדת. עצוב מאוד.

 2. אני מתחסן וזהו.
  כל הדברים שמעסיקים אתכם לא מעסיקים אותי בכלל.
  אני דווקא רואה קשר ישיר בין תרבות השלטון השקרנית, הנצלנית, המניפולטיבית של הזוג המגורש מבלפור לכל ההו-הא בענין החיסונים.

  1. אריק, מתגובתך עולה שיש אי אלו עניינים הנוגעים לציבור שכן מעסיקים אותך, והם שונים בעיקרם מהדילמות שהצגתי. גם זו לטובה. ולמען הסר ספק: אינני ממחנה "מתנגדי החיסון".

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.