עושים היסטוריה

דימוי ישראל בעיני העולם השתפר פלאים מאז החל דן גילרמן את תפקידו כשגרירה של ישראל באו"ם.

רגע מרגש במיוחד התרחש לאחרונה על רקע חגיגות ה-60 ליסודו של ארגון האומות המאוחדות שקם על חורבות מלחמת העולם השניה, והשואה הנאצית.

לפי סוכנות רויטרס "ישראל העלתה לדיון בעצרת הכללית של האו"ם סוגיה המהווה ציון דרך ביחסים בינה לבין שאר המדינות החברות בארגון. ההצעה היא לקבוע את ה-27 בינואר כיום זיכרון שנתי ל-6 מיליון יהודים וקרבנות אחרים שנספו בשואה הנאצית במלחמת העולם השניה".

היום, יום ג' 1.11.2005 מצופה הצעה זו לזכות באישור וגושפנקא רשמית.

לא קשה להבין את משמעות הדבר. כשמתקבלת החלטה שכזו על ידי נציגי כל המדינות המשתתפות במוסד זה, מדובר במהלך חשוב שיסתום את הגולל על גרסות המכחישות את אירוע השואה הנאצית. יום זיכרון שיצוין ברחבי העולם יחייב עיון מחדש של מערכת החינוך במדינות רבות בספרי הלימוד ובהוספת חומר ומידע על "רצח עם".

דבריו של גילרמן אתמול "כישראלי, יהודי, בן אדם וצאצא לקרבנות השואה אני נרגש וחש בר מזל להעלות סוגיה זו להצבעה היסטורית" נאמרו בפני הכינוס ה-191 של העצרת הכללית של האו"ם לאחר שטיוטת ההצעה כבר הוגשה לפני כחודשיים לעיון נציגי המדינות החברות באו"ם.

יש לזכור שאותו גוף, האו"ם, הואשם פעמים לא מעטות באנטישמיות ובמשוא פנים לטובת הפלסטינים. עניין השואה נדחק תמיד הצידה, עד לינואר 2005.

אז קיימה עצרת האו"ם הכללית ישיבה לציון 60 שנה מאז שחרור מחנות ההשמדה.

עיון מהיר בפעילותו של גילרמן באו"ם בזמן האחרון אכן מעידה על כך שהוא משרת נאמנה את האינטרסים של ישראל. גילרמן מצליח לקבוע אמות מידה חדשות להערכת מעמדה של ישראל על ידי 190 המדינות החברות בארגון עולמי זה.

גילרמן הוא דמות חשובה בעל כישורי מנהיגות אקטיבית וטקטית כאחד. נציין עוד שלפני כשבועיים הציע גילרמן לעצרת האו"ם לדון בקבלתה של ישראל כחברה במועצת הביטחון של האו"ם לתקופת כהונה של שנתיים.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: