היום האפל ביותר בהיסטוריה המודרנית

לוח השנה בבריטניה מציין את יום השואה היהודי אחת לשנה ב-27 בינואר מאז 2001. יועצים בוועדות שמינה טוני בלייר בעקבות הטרור ב-7 ביולי, דורשים למחוק את הכותרת "יום השואה" ולהחליפה בכותרת "יום רצח העם".
 
ידיעה זו התפרסמה בהרחבה הבוקר ב- YNET במדור חדשות מהעולם.
נאמר שטוני בלייר עדיין לא הגיב לידיעה שיועצים בוועדות שמינה, בעקבות פיגועי הטרור בלונדון, מתכוונים להעביר אליו המלצה רשמית למחוק את הכותרת "יום השואה", מלוח האירועים הבריטי, ולהמירו בכותרת "יום רצח העם". לפי הכתבה הנ"ל, הנימוק העיקרי של צוותי הוועדות להמלצה הרשמית שתוגש כבר ב-22 בספטמבר לראש הממשלה בלייר, הוא שציון יום השואה ברחבי בריטניה, מבלי להעניק יחס שווה לג'נוסייד של מוסלמים בצ'צ'ניה, בוסניה ופלסטינה, פוגע ברגשותיהם של מוסלמים ומפלה בין דם לדם.
הגרסה המקורית לכתבה ב-YNET, הופיעה הבוקר בסנדיי טיימס הלונדוני, והיא מתייחסת גם לתגובות הראשוניות במערכת הפוליטית בבריטניה לסוגייה זו (שמשום מה אינן מופיעות בכתבה בעברית). אלו הן תגובות חשובות לקורא שמעוניין לדעת מהו הלך הרוחות בבריטניה לאשורו. בסייפא של הכתבה המקורית שמופיעה בסנדיי טיימס מצוטטות תגובות אלו – הראשונה היא תגובתו של דובר משרד הפנים (ה Home Office )– לפיה, יישקלו ההמלצות לכינון יום זיכרון נפרד לציון "רצח עם" (ג'נוסייד) – לזכר סבלם של בני כל הדתות. יחד עם זאת, הדגיש הדובר שיום השואה נחשב כ"טרגדיה ייחודית בהיסטוריה האירופית." התגובה השנייה המצוטטת בכתבה המקורית היא של מייק וויין, ראש ה British Board of Deputies שאומר, "כמובן שנתנגד למהלך זה – הרי כל הפואנטה היא לזכור את היום האפל ביותר בהיסטוריה המודרנית". אחריו מובא ציטוט מדברים די דומים שנאמרו על ידי לואיז אלמן, חברת פרלמנט מהלייבור.

מעניין להציץ בכתבות רקע לידיעה שפרסם YNET: (א) הסנדיי טיימס מפרט שיום השואה כונן על ידי טוני בלייר ב-2001, מלכת בריטניה היא הפטרון הרשמי לארגון אירועי היום ומשרד הפנים מקציב חצי מיליון שטרלינג לכיסוי הוצאות האירועים המקומיים המתקיימים בבריטניה כל שנה לציון יום השואה היהודי. בכתבה זו מובאת כלשונה גם טענה קטגורית-דמגוגית של איברהים יואיט, יו"ר ארגון אינטרפל – "כ-500 ערים וכפרים פלסטינים נמחקו במשך השנים" – שעליה יצא הקצף ותגובה לכך נכללה במכתב שקטעים ממנו מובאים בסוף הרשימה.
(ב) יום הזיכרון לשואה היהודית מצויין ברחבי בריטניה במאות אירועים מקומיים – זאת לפי האתר הרשמי של  משרד הפנים הבריטי. 
(ג) להלן קטע מראיון שנתן מזכיר המועצה המוסלמית של בריטניה, סר איקבאל סיקראני, לתוכנית פנורמה של הטיימס. במסמך זה מתגלות סתירות עובדתיות בין דווחיו של סיקראני לבין הנתונים העובדתיים שמסרה המועצה המוסלמית -MCB -למשרד הפנים במסמך מאוגוסט השנה . במסמך עצמו נכתב שהפשעים הגדולים ביותר נגד האנושות בזמנים המודרניים הם נגד מוסלמים, והמסמך מתייחס במפורש לצ'צ'ניה, פלסטינה וקשמיר. בעוד שבראיון אומר יו"ר המועצה הפלסטינית, איקבאל סיקראני, שמדובר בעיקר בצ'צ'ניה, בוסניה ורואנדה.
 
(ד) להלן קטעים ממכתב תגובה לכתבה בסנדיי טיימס

Sir
Can someone enlighten me about "mass massacres of Muslims in Palestine"
cited in the Sunday Times (September 11) which could rank alongside the Nazi
Holocaust….
The proposal to abandon Holocaust Memorial Day is surely the thin end of the
wedge and a warning sign about the influence extremist Muslims wish to exert
in the UK….
Would the new day planned include the massacre in 1982 (including, according
to an Amnesty International, the use of poison gas and mass executions) of
an estimated 30,000 Syrians at the hands of their own government in Hama, of
the Kurds by the Iraqis, and of many Palestinians and fellow Muslims in Arab
countries?   
I suppose this Holocaust Day proposal should not come as a surprise when the
committees making them include at least two Muslim leaders who have
supported the concept of suicide bombing against Israeli civilians.
We should wake up to the danger of pressure groups with an agenda which
threatens the independence of the UK before it is too late.
 

 
 
 

Both comments and trackbacks are currently closed.
%d בלוגרים אהבו את זה: